Postavy-Kapitola 1-
Liška (aka Kit) - Díky zkřížení spousty magických náhod se z obyčejné lišky stala skoro-ale-ne-úplně žena, která svou podobu získala díky staré čarodějnici. Cestuje s Larinou, která jí dala jméno, a Nigelem, který se k nim z ničeho nic jednoho dne přidal. Je bystrá a umí rychle utíkat, ale svým přátelům je oddaná a často je povzbuzuje. Jelikož není člověkem dlouho, často má lehké potíže s porozuměním některých částí lidského chování a psychologie.
Nigel Dantalian - Zamlklý a mrzutý Nigel toho moc neprozradil o sobě, o svém životě v Kaderii ani o své žoldácké historii. Cikánské kouzlo ho přitom nutí následovat Kit, na což si nepřestává stěžovat a taky si jí za to často dobírá. Jen tak něco ho nerozhodí ani nenaštve a dokonce i v těžce neférových bojích zachovává klid, možná si je i snad užívá. I přes všechno co říká, svým spolubojovníkům věří a je v jejich společnosti rád, pokud po něm nechtějí, aby to přiznal.

Larina Valadiel - Velmi slibná učenkyně elfí svatyně, která jí byla domovem. Larina ji opustila a vydala se za dobrodružným životem, během kterého dostala dokonce o něco víc, než měla v plánu. To, že jí na čele zůstal připevněný drahokam, který slouží jako hromosvod pro potulné duchy (a těm dovoluje ji náhodně ovládat), je jedna věc. To, že narazila na velmi zmatenou lišce podobnou osobu už byla věc druhá. Pak už to šlo jednom po druhém až nakonec zůstala ve společnosti mrzutého rváče a ukecaného prince ve výpravě za posvátnou relikvií, která už snad se všemi těmi proklatými věcmi jednou provždy něco udělá.

Prince Sidney Theodorus Cassian Merriweather Findain VIII (aka Sid) - Starší z bratrů...